Sylwester w Hamburgu to niewątpliwie coś wyjątkowego. Miasto inwestuje bowiem duże sumy pieniędzy w niecodzienny pokaz sztucznych ogni, głównie w porcie, ale także w centrum miasta. Wielu trustów z całego świata już rok wcześniej rezerwuje najlepsze miejscówki, aby móc spędzić Sylwestra w Perle nad Łabą. Do sponsorowanych przez miasto pokazu fajerwerków dochodzą prywatni miłośnicy sztucznych ogni, których wkładu w ten kolorowy spektakl na zimowym niebie nie należy lekceważyć. Jak podaje prasa, Niemcy wydali w 2016 roku w sumie 133 miliony EUR na fajerwerki, petardy itp.
Najlepsze miejsca do oglądania fajerwerków w Hamburgu to m.in. :

Am Stintfang: bezpośrednio przy stacji metra Landunsgbrücken. Piękny widok na cały port, jaki można oglądać z góry nie może się z niczym równać. Należy jednak pamiętać, że w Sylwestra ludzie gromadzą się tam nierzadko już od wczesnych godzin rannych, aby zarezerwować sobie najlepsze miejsca. Panuje tam również wielki tłok.

Teren koło budynku musicalu König der Löwen/Król lew: wszystkim, którzy za wszelką cenę pragną być w ten wieczór w porcie, nie lubią jednak tłoczyć się w tłumie i ścisku, polecam teren niedaleko wspomnianego powyżej budynku musicalu. Można tam nawet znaleźć miejsce parkingowe, które nie zostanie później zablokowane przez inne samochody na kilka godzin. Uwaga, nie jest to jednak pusta przestrzeń i musimy liczyć się z tym, że obok nas będą stali inni ludzie, którzy nierzadko mają ze sobą fajerwerki. Dlatego spędzenie godziny przed północą w porcie, tudzież w centrum Hamburga, to rozrywka tylko dla dorosłych i dla ludzi, których nie przeraża huk, zgiełk i wrzask.

Kennedybrücke: tutaj możemy podziwiać fajerwerki nad Außenalster (sztucznie utworzone jezioro ciągnące się od centrum miasta do północnych dzielnic Hamburga) i przede wszystkim nie ma tutaj takich mas ludzi jak w porcie.
Dobrym rozwiązaniem dla wszystkich, pragnących być w centrum wydarzeń, jest sylwestrowy rejs po Łabie. Bilety wciąż można kupić w cenie od 60 EUR do nawet 200 EUR za osobę. Rejs trawa 2 godziny, od 23:00 do 1:00. W cenę nie są wliczone żadne napoje ani przekąski, także stolik i miejsca siedzące należy rezerwować wcześniej za dodatkową opłatą.

Ponieważ w Hamburgu istnieje znaczna grupa ludzi posługującym się dialektem dolnoniemieckim tzw. Plattdeutsch, składamy wszystkim naszym Czytelnikom serdeczne życzenia właśnie w tym języku!

En good neei Jahr 2018 mit en heel Bült glückelk Dagen!
Szczęśliwego Nowego Roku 2018 z wieloma radosnymi dniami!

Justyna / Niemcy / More Malta

TagsNIEMCY
Share:
%d bloggers like this: