GALERIE

GALERIA GRUDNIOWA

Zapraszamy na nasz fotograficzny przegląd grudnia!

*

Agnieszka / Szwecja / Zapiski szwedzkie

W tym roku zima dopisała. Śnieg w grudniu systematycznie padał i padał, trochę topniał i znowu padał. Najmilej więc było siedzieć w domu… i świętować. Najpierw 17 urodziny syna, a później oczywiście Boże Narodzenie.

*

Dominika / Szkocja / Kierunek Kuba i reszta świata

*

Joanna / Szwajcaria / Auslanderka w Szwajcarii

Szwajcaria. Grudzień w Helwecji to nie tylko kolorowe jarmarki bożonarodzeniowe, świetlne budowle, laserowe pokazy, czas spędzony z rodziną lub samotnie pod kocem z kotem i ciekawą książką. To także jedna, z największych imprez sportowych, na którą zjeżdżają rodacy z całego kraju i państw ościennych, by w duchu radości dopingować naszych sportowców. Puchar Świata w skokach narciarskich w Engelbergu na Grosse Schanze na górze Titlis w tym roku odbył 16 i 17.12, a 3/4 widzów stanowili Polacy. Pierwszy konkurs na skoczni wygrał Norweg Anders Fannemel, Kamil Stoch uprasował się na 3 miejscu. Podczas drugiego konkursu, nasz rodak zdobył srebrny medal.

*

Małgosia / Irlandia / My Carlow

W grudniu, jak co roku, w centrum miasteczka Carlow pojawiła się olbrzymia skrzynka pocztowa. Do 23 grudnia można było do niej wrzucać listy do Świętego Mikołaja. 
Drugi tydzień grudnia bardzo miło wszystkich zaskoczył ponieważ przyszła na chwilę prawdziwa zima do Irlandii. W Carlow spadł pierwszy śnieg, utrzymał się 2 dni.
Mimo braku śniegu świąteczny klimat jest obecny w całym miasteczku a moim faworytem jeśli chodzi o świąteczny wystrój i dekoracje jest Carlow Shopping Centre.
Natomiast Ogrody Delta Sensory Gardens to jedna z ciekawszych atrakcji w Hrabstwie Carlow, a w grudniu całe ogrody zostają przyozdobione światełkami i dekoracjami Bożonarodzeniowymi i zamieniają się w niezwykle magiczne miejsce.
W okresie Bożonarodzeniowym warto wybrać się do Chocolate Garden of Ireland, można wziąć udział w czekoladowych warsztatach, które prowadzone są przez Elfy i przygotować własnoręcznie świąteczne wyroby z czekolady lub zakupić czekoladki w różnych świątecznych kształtach.

*

Ania / Malezja / Random travel stories

W grudnia Dania. Nie ma bardziej hyggelig miesiąca niż grudzień, dlatego w grudniu cała Kopenhaga pławi się w świątecznym kiczu. Bożonarodzeniowe jarmarki, dekoracje, zapach grzanego wina i gorącej czekolady – Dania to zaiste wymarzony kierunek na tę porę roku.

*

Dorota / Hiszpania / Kropla Arganu

Grudzień oraz święta spędziłam w kraju emigracji. Wieczorami pokazywałam synkowi oświetlone świątecznie miasto. Wybrałam się też na nocne zwiedzanie Alhambry w Granadzie. Ciekawie jest zobaczyć jak wygląda wtedy Pałac Nasrydów, obejrzeć podświetlone mozaiki i arabeski oraz posłuchać magicznych dźwięków płynącej w fontannach i sadzawkach wody. W okrągłym patio Pałacu Karola V można ujrzeć rozgwieżdżone niebo. Taka możliwość w okresie zimowym istnieje w godz 20:00 – 21:30. Choć bardziej polecam to latem, gdyż grudniowe noce są u nas bardzo zimne.

*

Ewelina / Irlandia / Eff my life

Jak widać grudzień był bardzo intensywnym miesiącem. W pierwszym tygodniu przeprowadzka do nowego miejsca – przenoszenie, zakupy, dekorowanie.. Same przyjemności.
Następnie przygotowania do świat – Christmas Party, Choinka i nasze świąteczne selfie.
Jak widać doczekaliśmy się odrobiny zimy wiec można stwierdzić, że grudzień był bardzo udany.

*

Dominika / Cypr / Lemessoss

Świąteczna Praga.

*

Aneta / Wietnam / Życie i podróże

Grudzień to świąteczny, radosny i wyjątkowy czas. U nas upłynął pod znakiem podróży z rodziną, która nas odwiedziła w Wietnamie. Najbardziej zachwyciły mnie w tym miesiącu magiczne, kolorowe lampiony w Hoi An i iluminacje świetlne związane ze świętami w Hanoi. Feria barw i świateł była tematem przewodnim grudnia.

Share:
%d bloggers like this: