NASZE PUBLIKACJE

NASZA KSIĄŻKA JUŻ W SPRZEDAŻY!

Pierwsza książka autorstwa Polek z Klubu Polki już jest w sprzedaży. Stworzona od początku do końca przez nas, od okładki, przez każde słowo na wszystkich 188 stronach, po druk i dystrybucję.

65 opowiadań z emigracji i podróży. Wszystkie prawdziwe.

34 autorki – Polki z Klubu Polki na Obczyźnie.

Piękna ilustracja na okładce autorstwa Kasi Rižnar.

Spełniłyśmy wiele naszych własnych marzeń. I wiele jeszcze przed nami do spełnienia.

Czujemy moc!

Książkę możecie kupić na Allegro.

“Wszystko zaczęło się od bezsenności. To ona sprawia, że moje myśli szaleńczo przeskakują z jednego tematu na drugi. I tak, prawie pięć lat temu, o czwartej nad ranem, w małym mieszkaniu w samym centrum Rzymu, wpadł mi do głowy pomysł, by zrzeszyć blogujące Polki z całego świata. Z czasem z kilku osób zrobiło się kilkanaście, potem kilkadziesiąt, aż w pewnej chwili dobiło do trzystu.

Od czasu powstania Klubu Polki na Obczyźnie bezsenne noce trapiły mnie jeszcze wielokrotnie, a właściwie trapią do dziś. Dzięki temu realizujemy wspólnie wiele projektów, większych lub mniejszych, ale zawsze ich motywem przewodnim jest to, co nas łączy najbardziej – emigracja. I choć zapewne każda z nas ma do niej swoje własne, indywidualne podejście, smutki i radości Polki na obczyźnie będą zawsze podobne. Od tęsknoty za bliskimi, przez moc wrażeń z poznawania nowych, często egzotycznych miejsc i kultur, po większe zrozumienie i akceptację tego, co obce i inne niż nasze, polskie.

I takie jak to nasze życie, często ciągle na walizkach, wśród ludzi różnych narodowości i wyznań, są te opowiadania. I wesołe, i z dreszczykiem emocji, czasami wzruszające i sentymentalne. Są przygody z samego środka Afryki, spotkania z wyjątkowymi ludźmi, jest codzienność z drugiego końca świata, tak zwyczajna dla tubylców i tak zadziwiająca dla przeciętnego Europejczyka. Są w końcu wspomnienia zdarzeń i spotkań, które na zawsze zostają w pamięci i sercu. Pełna gama uczuć i doznań – wszystko to, co nosimy w emigracyjnym bagażu życia.”

Magda Fou

Share:
%d bloggers like this: