PROJEKTY

PROJEKT – PIĄTE URODZINY KLUBU POLKI

Wielkimi krokami nadszedł ten dzień. To już pięć lat odkąd kobiety z całego świata wspólnie zasiadają przy wirtualnym, klubowym stole. Z tej okazji zaplanowałyśmy kilka niespodzianek dla Was, a w tym poście znajdzie się podsumowanie tego projektu.

Justyna / Niemcy
“Do KLUBU POLKI zostałam przyjęta dwa lata temu. Trudno mi dziś uwierzyć, że minęło już tyle czasu od kiedy jestem częścią tej niepowtarzalnej społeczności. Bloga KLUBU śledziłam zanim założyłam własnego i zawsze zazdrościłam blogerkom, których roześmiane twarze spoglądały na mnie z zakładki KLUBOWICZKI.”
Więcej na More Malta

Ewelina / Włochy
“Klub Polki mogłabym określić kilkoma słowami. Jest dla mnie rodziną na emigracji, wsparciem, odskocznią, dobrą książką, niezwykłymi historiami, forum doświadczeń, kreatywnymi pomysłami i projektami, cudownymi znajomościami, rozwojem osobistymUświadomił mi, że nie ja sama mam problemy, którym stawiam czoła.”
Więcej na One Way 2 Freedom

Sadeem Umm Amis / Wielka Brytania
“Nazywam się Sadeemka. Jestem uzależnionym członkiem Klubu od około trzech lat. Wciągnęła mnie tam koleżanka po fachu, blogerka. Uważam ją za współwinną szkodom po wsze czasy. Nie obiecuję poprawy, chyba że z obecnego zastoju w pisaniu i piciu białej herbaty, mojemu odwiecznemu źródłu średnio normalnych pomysłów.”
Więcej na Sadeemkova

Karolina Śliwa / Francja
“Piszemy teksty na stronę Klubu, ale i dzielimy się własną twórczością na naszych blogach. Dzięki temu możemy odkryć najróżniejsze strony emigracji widziane subiektywnym okiem koleżanki. Klub daje nam poczucie wspólnoty, świadomość że nie jesteśmy same w podobnych sytuacjach. Że zawsze możesz się wyżalić i zostać wysłuchanym.”
Więcej na Francuskie Życie

Xiaotai Bai / Chiny
“Jeśli podczas mojej porannej kawy Tajfuniątko już śpi swą przedpołudniową drzemkę, zamiast przeglądać jakieś okropieństwa na stronach z wiadomościami ze świata i z Polski, skupiam się na miejscach, które dobrze znam, albo których jeszcze nie widziałam, na pochwale życia, na ciekawym przepisie i rewelacyjnych zdjęciach. Każda z dziewczyn ma w sobie coś, każdy blog jest szczególny. I choć oczywiście niektóre darzę większą sympatią niż inne, przyznać muszę, że chętnie klikam również na wpisy, których wyszukanie w innym wypadku nie wpadłoby mi do głowy.”
Więcej na Bai Xiaotai

Dorota Strzelecka / Hiszpania
“Przyglądając się biografii znanych wokalistów okazuje się, że zanim rozpoczęli karierę solową to grali lub śpiewali w jakimś zespole. Bardzo chwalą sobie ten czas. To właśnie w nim się nauczyli nowych umiejętności. To zespół okazał się trampoliną do sukcesu, gdyż nic tak mocno nie pcha naprzód jak praca grupowa. Możesz być z natury indywidualistą i lubić pracować sama. Jednak inni ludzie też są bardzo potrzebni.”
Więcej na Kropla Arganu

Gosia Dobrydnio / Szwajcaria
“W Klubie jestem od dwóch lat, ale zdążyłam przyzwyczaić się do niekórych dziewczyn. Mam poczucie, że wiedzą o mnie więcej niż niektóre moje koleżanki w „realu”. Spotykamy się na forum bądź na grupowych czatach i rozmawiamy o wszystkim, a kiedy mam problem, dziewczyny radzą, wspierają, piszą listy, wysyłają kartki pocztowe z najodleglejszych miejsc. Bardzo często dzielimy się ze sobą dosyć prywatnymi wiadomościami.
Osobiście znam tylko kilka klubowiczek jednak czuję solidarność z pozostałymi Polkami i nie przeszkadza mi różnica w poglądach czy wyznawanej religii. Wręcz przeciwnie. Różnorodność mnie inspiruje.”
Więcej na Dobra Goshka

Joanna / Szwajcaria
“Do Klubu przystąpiłam dlatego, by sprawdzić jak TO się robi u innych, na początku tylko obserwując wpisy  i od czasu do czasu je komentując. Nie wtrącałam się w życie klubowe, gdyż jestem bardzo wstydliwą i analogową osobą. Na wykonanie zadań decydowałam się wtedy, gdy uważałam, że mogę im sprostać. Do dziś nie potrafiłabym poprowadzić klubowego Instagrama, Twittera, a gdy mam coś napisać, nie wiem, gdzie to odesłać. Na szczęście zarząd jest tak wyrozumiały, że wysyła mi linki 2 tysiące razy w miesiącu i odpowiada na pytania, których dziecko powstydziłoby się zadać.”
Więcej na Auslanderka w Szwajcarii

 Emilia / Wyspy Zielonego Przylądka
“Gdyby nie klub nie powstałoby wiele ciekawych tekstów, pisanych specjalnie na jego użytek.Jednym z takich wyjątkowych projektów, którego nigdy nie zapomnę, był pomysł pisania bajki dla dwóch sióstr – Karinki i Ali. Pamiętam, że byłam wtedy w dłuższej podróży do Azji, i czas na pisanie czegokolwiek miałam jedynie w oczekiwaniu na jakiś transport, lub w transporcie, o ile nie bujało, kołysało i nie było zbyt ciasno. I tę bajkę pisałam na komórce, podczas rozgwieżdżonej, nocnej podróży statkiem między dwoma indonezyjskimi wyspami Timor i Alor. Magia totalna, bajka “Ukryty skarb” „wyklikała się” na małym ekraniku sama. I za takie chwile, i wszystkie inne przyszłe, bardzo gorąco Wam dziewczyny (i Piotrze – mamy jednego rodzynka wszakże!) dziękuję.”
Więcej na Byle naprzód

Marianna / Rwanda
“Dla mnie Klub to wspaniałe i unikatowe miejsce w sieci, w którym  przede wszystkim szanuje się odmienność. Przyszło nam żyć w przeróżnych krajach i kulturach, musiałyśmy się dostosować do rzeczywistości czasami wręcz marsjańskich, więc przenosimy tę elastyczność na forum. A jak czasami polecą iskry, to zawsze można liczyć na Piotra, który jest naszym wspaniałym szarmanckim rodzynkiem i potrafi taki komplement rzucić i tak rozładować atmosferę swoim poczuciem humoru, że wszystkie się rozpływamy i niesnaski zaraz odchodzą w niepamięć.”
Więcej na Marianna in Africa

Viola / Wielka Brytania
“Klub to prawdziwe okno na świat. Chcecie wiedzieć jak wygląda preria o świcie, wiosna w Australii a może wybrać się na spacer po skąpanym w deszczu Tokio – nic trudnego, właśnie to daje mi Klub, kocham podróże ale czasem zatrzymuje mnie w miejscu tak wiele banalnych spraw jak rodzina, praca czy obowiązki i oczywiście brak funduszy. Wtedy wystarczy wejść na stronę Klubu i moje myśli szybują hen, hen daleko…”
Więcej na Storyland

Izabela Ziółkowska / Francja
“Klub Polek to dla mnie ogromne źródło inspiracji. To miejsce pełne kolorów, smaków i różnych spojrzeń na świat. To piękne galerie zdjęć, które zachęcają do zwiedzania. To nowe pomysły i projekty mające na celu pokazanie różnorodności. To opowiadania o tym co lubimy lub nie w naszym kraju. Piszemy o tym jak zmieniło się nasze postrzeganie kraju na przestrzeni lat. To zwyczaje i tradycje, które często bardzo różnią się od tych, które znamy z rodzinnych stron. To też wskazówki dla osób, które myślą o przeprowadzce. Dzięki nim moje spojrzenie na świat jest dużo bogatsze!”
Więcej na Polka w Lyonie

Ewa Mandinga / Hiszpania
“Klub Polek przyniósł mi też wiele wartościowych znajomości. Razem udało nam się odwiedzić z herbatą niemal cały świat, poznałam inne blogerki mieszkające w Hiszpanii, pojawiły się nowe plany i projekty. Bo wiecie, to nie tak, że Polki na emigracji siedzą tylko na socjalu (no dobra…, przyjnajmniej nie te z Klubu). To raczej kobiety i jeden rodzynek bardzo aktywnie goniące za marzeniami i chętnie angażujący się w czasami bardzo dziwne i szalone inicjatywy. Wystarczy poprzeglądać blogi klubowiczek.”
Więcej na Herbatniczek

Kasia / Słowenia
“W Klubie każdy znajdzie kącik dla siebie. Pozostali członkowie będą go wspierać i motywować. Jedni fajnie gotują i lubią ćwiczyć, inni są super w pisaniu, a jeszcze inni robią niesamowite fotki. A ja rysuję. I dzięki Klubowi miałam okazję po raz pierwszy zilustrować okładkę kalendarza i książki. Super doświadczenie! Przyznaję… patrząc na zdjęcie dziewczyn z Kalendarzem… zdjęcia, które zrobione były we Włoszech, Egipcie, Szwecji, Maroku, Wietnamie… ciężko opisać to uczucie.”
Więcej na In Slovenia

Renata Bang / Norwegia
“Przyznam szczerze, że już kilkakrotnie próbowałam coś pisać na ogólnodostępnych portalach, choć nigdy do końca nie byłam usatysfakcjonowana. Na żadnym inny forum nie odebrałabym tak łagodnie krytyki, jak w naszym klubie, bo nawet jeśli coś zazgrzyta, to jesteśmy w stanie sobie to zawsze w normalny, ludzki, kulturalny sposób wyjaśnić. Bez zbędnego mieszania z błotem i wylewania jadu i nienawiści, jak to coraz częściej się w Internecie zdarza. Klub to takie moje centrum wiedzy z każdej dziedziny. Studnia bez dna, z której każdy może zaczerpnąć coś dla siebie. Źródło mądrości, doświadczeń, dobrych rad, pomysłów i rozwiązań, na które sama nigdy bym nie wpadła, bo nasze życie i doświadczenia są tak niesamowicie odmienne. Różnimy się wiekiem, pasjami, charakterem, wykształceniem, pracą, jaką wykonujemy, ale to co nas łączy, to przede wszystkim doświadczenie emigracji – codzienna nauka nowego życia, w zupełnie nowych warunkach.”
Więcej na Renifer na emigracji

Aneta / Wietnam
“Klub Polek jest dla mnie miejscem, w którym spotykamy się my wszyscy rozsiani po całym świecie. Zazwyczaj ma to formę wirtualną, ale nie tylko. Spotykamy się także w realu, co według jest mnie jest niezwykłym przeżyciem. Potrafimy przebyć tysiące kilometrów, aby się zobaczyć, a wiele relacji staje się głębszymi i nawiązujemy przyjaźnie, które są niezwykłe. Z kolei nasze przeżycia, wiedza o świecie, doświadczenia przełożone na wpisy i fotorelacje na naszym klubowym blogu, fanpagu oraz instagramie pozwalają wielu Polakom poznawać z nami świat i dzielić się swoimi spostrzeżeniami, a także przemyśleniami.”
Więcej na Życie i podróże

Anna / Austria
“Czytam wiele blogów moich klubowych koleżanek i czasami łapię się na tym, że one po prostu… obalają stereotypy. I że niejednokrotnie miałam zapyziałe poglądy. No bo jak mogłam na przykład zarzekać się, że nigdy nie pojadę do Turcji, nic o „prawdziwej” Turcji nie wiedząc?  Tymczasem Agata i Gosia piszą o tym kraju tak ciekawie, że nic tylko pakować walizkę i lecieć!”
Więcej na Polka w Tyrolu

Ewa / Hiszpania
“Klub Polek to niekończące się projekty i pomysły. Jest strona Klubu, na którą warto często zaglądać. Są ciekawe artykuły z całego świata, piękne zdjęcia, filmy. Na naszych blogach regularnie piszemy w ramach klubowych projektów. Pojawiły się też bardziej “namacalne” efekty działalności, ukazał się Kalendarz Polki na 2017 rok, a kilka miesięcy temu nasza pierwsza książka “Świat według Polki”. Klub Polki uczestniczy też w akcjach charytatywnych, teraz trwa właśnie akcja Mikołaj Dla Mikołaja. ”
Więcej na Barcelona z dzieckiem

Share:
%d bloggers like this: