MY POLKI

BLIŻEJ POLKI – ANIA SOWIŃSKA

Cześć, jestem Ania z Warszawy i mieszkam w… Warszawie. Jestem zawieszona pomiędzy krajami i właściwie nie chciałam na razie o sobie pisać, bo wszystko się teraz dość dynamicznie zmienia, ale chciałam właśnie to tutaj przekazać – że Klub Polki na Obczyźnie to nie tylko Polki, które gdzieś wyjechały, ale też te, które wróciły do kraju oraz te, które pojechały gdzieś jeszcze dalej.

Ja sama mieszkałam w Turcji, w przepięknym turystycznie Stambule, który jednak nie jest dla mnie najlepszym miejscem do życia, jak się okazało. Zanim wyjechałam z Polski, poznałam mojego Turka i to właśnie z nim planuję kolejne wojaże. W 2017 roku mieliśmy jechać do Kanady, gdzie on się dostał na studia, ale niestety nie dostał wizy (tak, tak, to nie tylko Europa lekko teraz blokuje wizy dla obywateli krajów muzułmańskich).
Tak więc jestem teraz tutaj, ponownie w Warszawie, gdzie próbuję sobie na nowo ułożyć życie i planuję kolejną migrację… kiedyś.

Biorę udział w wielu projektach, szukam stałej pracy, studiuję translatorykę, marzę o Kanadzie.
Interesuję się językami – głównie polskim i angielskim, jak również innymi kulturami i troszkę kuchnią. Lubię rozmawiać, śpiewać, poznawać historie ludzi, znajdować podobieństwa między językami lub właśnie te ciekawostki, które języki wyróżniają.

Na blogu piszę o Turcji, podróżach, językach i o sobie jako emigrantce. Współtworzę też bloga o Kanadzie, gdzie staramy się pomóc Polakom w imigracji i rozwiać wszelkie ich wątpliwości dotyczące tego kraju.

Z wykształcenia zdobytego na Uniwersytecie Warszawskim jestem nauczycielką języka angielskiego i tłumaczką (wróciłam teraz na studia), ale pracowałam głównie w finansach i właściwie w tym się biznesowo specjalizuję. Jednak ta „nowa” miłość do cyfr nie może się równać mojej miłości do słów i dlatego ciągle coś piszę – niestety ostatnio nie tak dużo własnych tekstów, a raczej tłumaczenia i korekty czyichś słów (co też oczywiście uwielbiam).

Dzięki Klubowi poznałam wiele niesamowitych osób i też dzięki nim się teraz rozwijam i… buduję portfolio. Prawie codziennie jestem w kontakcie z dziewczynami z przynajmniej dwóch innych kontynentów i to jest przecudowne! Kocham Klub właśnie za tę możliwość stworzenia więzi z ludźmi „gdzieś tam”, za zrozumienie problemów emigranta, blogera, pisarza, młodej kobiety, jak i za arcyciekawe artykuły o tylu nieznanych mi (jeszcze!) miejscach i obyczajach.

Ania Sowińska / Turcja, Polska, Kanada? / Anna loves travel

Share:
%d bloggers like this: